Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Zalecane gatunki olejów

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Własności myjące oleju typu HD powodują szybką zmianę jego barwy (ciemnienie). Jest to objaw normalny nawet w nowym i najbardziej prawidłowo pracującym silniku
Wytwórnia zaleca wymianę oleju w silniku co 5000 km. Jednak podczas eksploatacji zimowej olej „starzeje się”, tzn. traci swe własności smarne znacznie szybciej niż w okresie letnim. Wtryski— wanie paliwa i włączanie urządzenia wzbogacającego mieszankę powoduje rozrzedzanie oleju paliwem, które nie zdąży odparować w zimnym silniku. W związku z tym w zimie zaleca sie wymieniać olej co 2500 km, zwłaszcza gdy samochód eksploatowany jest na krótkich odcinkach w ruchu miejskim. Jeżeli w tych warunkach samochód przebywa tylko kilkaset kilometrów miesięcznie, to olej należy wymieniać co 6+8 tygodni. Gdy temperatura przez dłuższy czas utrzymuje się poniżej —25 oc, olej należy wymieniać co 1250 km.
Badania przeprowadzone w Szwecji wykazały, że zużycie silnika, jakie następuje po przejechaniu kilkuset kilometrów, jest takie samo, jak podczas jednorazowego rozruchu silnika w zimie. [podobne: nordglass zielona góra, kontrolki opel astra, mitsubishi canter opinie ]
Poziom oleju w misce olejowej należy sprawdzać wskaźnikiem bagnetowym A kilka minut po wyłączeniu silnika. Olej powinien znajdować się w zakresie miedzy górną a dolną kreską. Obniżenie sie poziomu oleju od górnej kreski wskaźnika do dolnej świadczy o ubytku oleju. Brak oleju należy uzupełnić takim samym olejem, jaki znajduje się w misce olejowej silnika. Po wlaniu oleju przez otwór wlewowy zamykany pokrywą należy poczekać 2+3 min aż olej całkowicie spłynie do miski Samochód powinien być przy tym ustawiony poziomo. Dopiero wówczas można prawidłowo zmierzyć poziom oleju. Sprawdzanie poziomu powinno się odbywać co ok. 500 km przebiegu samochodu.
Wymiana oleju w silniku powinna odbywać się, gdy silnik jest nagrzany, a więc najlepiej bezpośrednio po przejechaniu kilku kilometrów. W celu spuszczenia oleju należy kluczem oczkowym jedno- lub dwustronnie odgiętym 21 mm wykręcić korek spustowy , który znajduje się w środku filtru oleju na dnie miski olejowej. Z powierzchni korka należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Wymianę oleju najlepiej jest przeprowadzać, gdy samochód jest ustawiony nad kanałem lub na podnośniku, gdyż w innym przypadku dostęp do korka spustowego jest dość trudny.
Płukanie silnika jest zbędne, gdyż oleje typu HD zawierają dodatki zmywające wszelkie zanieczyszczenia i osady tworzące się w silniku.
Po spuszczeniu oleju należy wyjąć filtr oleju. W tym celu trzeba odkręcić kluczem oczkowym jedno- lub dwustronnie odgiętym 10 mm 6 nakrętek  pokrywy filtru. Po wyjęciu filtru należy sitko wypłukać w oleju napędowym i osuszyć sprężonym powietrzem. Sprawdzić stan uszczelek filtru i w razie konieczności wymienić je. Następnie należy założyć filtr, przykręcić pokrywę i wkręcić korek spustowy, po czym Wlać 2,5 1 świeżego oleju. Uruchomić silnik i sprawdzić, czy olej nie wycieka przez jakiekolwiek nieszczelności.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kontrolki opel astra mitsubishi canter opinie nordglass zielona góra