Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Wymiana żarówki w lampie oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 17th, 2019

Lampy przednich kierunkowskazów i lampy tylne mają delikatne osłony z tworzywa sztucznego. Jeżeli osłona przykleiła się do uszczelki oprawy, należy bardzo powoli odciągać osłonę, aby nie uszkodzić tworzywa, W czasie dokręcania wkrętów przytrzymujących osłony lamp nie należy używać nadmiernej siły i nie wkręcać wkrętów do całkowitego oporu, co może spowodować popękanie tworzywa.
Instalacja elektryczna w samochodach OPEL łączona jest za pomocą praktycznych złączy zatrzaskowych. Niektóre kompletne urządzenia elektryczne, jak np. przerywacz, przełączniki itp. łączone są bezpośrednio do odpowiednich końcówek zatrzaskowych na przewodach. Może się zdarzyć, że obluzowane złącze zatrzaskowe staje się przyczyną przerwy obwodzie. W tym przypadku w celu naprawy usterki wystarczy zwykle dogięcie obejmy złącza i ponowne nasunięcie na końcówkę stykową. [przypisy: , karlik otomoto, używane auto komis lech ]
Do wyszukiwania usterek i niesprawności instalacji należy się posługiwać schematem instalacji elektryczne.
Samochody OPEL (Rekord, Kadett i Olympia). mają nadwozia samoniosące, całkowicie stalowe.
Elementy podwozia przykręcone są do specjalnie wzmocnionych punktów płyty podłogowej.
Zasady konserwacji nadwozi samochodów OPEL nie odbiegają od ogólnych zasad konserwacyjnych opisanych w Części pierwszej niniejszej książki.
Przed okresem zimowej eksploatacji zaleca się przeprowadzenie szczegółowego przeglądu płyty podłogowej i dolnej części nadwozia oraz wewnętrznych stron błotników. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń lakieru ochronnego, należy zabezpieczyć blachy przed korozją.
Podczas okresowych przeglądów trzeba sprawdzić stan wewnętrznych powierzchni blachy drzwi. W tym celu należy zdjąć klamki, korby podnośników szyb oraz podłokietniki, a następnie zdjąć obicia tapicerskie drzwi. Wewnętrzne powierzchnie blachy drzwi (zwłaszcza w dolnych częściach) maluje się emalią olejną wodoodporną. Mechanizm podnośnika szyby bocznej, po dokładnym oczyszczeniu z kurzu i zużytego smaru, należy ponownie nasmarować smarem (np. Retinax lub ŁT-4). Samochody OPEL mają gięte szyby boczne; łukowe prowadnice tych szyb należy oczyścić twardym pędzlem włosianym, a następnie natrzeć talkiem.
Jeżeli rdza występuje obok listew ozdobnych nadwozia, przyczyną najczęściej jest złuszczenie lakieru pod listwą obok zatrzasku mocującego listwę. Doraźnym zabiegiem konserwacyjnym jest wciśnięcie (np. płaskim kawałkiem tektury) pod listwę ozdobną emalii olejnej przygotowanej w takim samym kolorze jak pomalowane jest nadwozie. W celu przeprowadzenia dokładniejszej konserwacji należy zdjąć listwę ozdobną, usunąć rdzę z blachy, a blachę pomalować najpierw farbą gruntową, a następnie lakierem nitro. Listwę ozdobną, przed założeniem można od strony wewnętrznej natrzeć wazeliną techniczną.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: auto komis lech karlik otomoto regeneracja przekładni kierowniczych warszawa