Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

UŻYTKOWANlE SAMOCHODU

Posted in Uncategorized  by admin
September 17th, 2019

Przynajmniej raz na dwa lata przeprowadzamy przegląd stanu technicznego urządzeń klimatyzacyjnych nadwozia. Wnętrze nagrzewnicy powietrza należy przedmuchać strumieniem sprężonego powietrza w kierunku odwrotnym do normalnego przepływu powietrza. Popękane lub przełamane przewody doprowadzające wodę należy wymienić, sprawdzając uszczelnienia w punktach połączeń.
W samochodach, w których wbudowana jest elektryczna nagrzewnica szyby tylnej, należy zachować szczególną ostrożność, aby podczas mycia i czyszczenia szyby nie uszkodzić złączy przewodów doprowadzających prąd do nagrzewnicy szyby.
Samochody RENAULT 8 i 10 mają ustaloną renomę wśród użytkowników tych pojazdów. Są to samochody o stale rozwijającej się i ulepszanej konstrukcji, wytwarzane w oparciu o nowoczesne metody produkcji, wszechstronnie wypróbowane podczas wieloletniej eksploatacji. Zgodnie z nowoczesną tendencją każdy nowy model samochodu RENAULT ma coraz mniej punkłów smarowania, dzięki czemu obsługa tych samochodów staje się coraz mniej pracochłonna. [przypisy: , karlik otomoto, używane auto komis lech ]
Na podstawie charakterystyki technicznej widać, że modele R8 i RIO są bardzo zbliżone. Samochód RIO jest w zasadzie wersją rozwojową samochodu R8. W związku z tym ich obsługę można omawiać wspólnie, uwzględniając jedynie niektóre różnice wynikające z budowy i zaleceń wytwórni.
Samochody R8 i RIO odznaczają się dobrymi własnościami ruchowymi, jak: stateczność ruchu, kierowalność, zwrotność, wskaźnik dynamiczny, przyspieszenia na poszczególnych biegach, zdolność pokonywania wzniesień, opóźnienie hamowania i ekonomiczne zużycie paliwa. Trwałość tych samochodów uzależniona jest jednak w bardzo znacznej mierze od prawidłowego dotarcia, racjonalnego użytkowania i właściwej oraz terminowej obsługi. Konieczne jest również stosowanie wskazanych przez wytwórnię olejów, smarów i paliwa.
Podczas docierania najbardziej korzystna jest jazda poza miastem, na dobrej nawierzchni w możliwie płaskim terenie. Wówczas możliwa jest jazda na dłuższych odcinkach na biegu bezpośrednim bez zmiany prędkości, bez częstego hamowania i przyspieszania, czego nie da się uniknąć w mieście. Pedał przyspieszenia w zasadzie nie powinien być wciskany głębiej niż do połowy, a w razie jazdy pod górę lub w trudnym terenie należy niezwłocznie zmienić bieg na niższy. Zwiększanie maksymalnych prędkości na poszczególnych biegach w okresie docierania powinno nastepować stopniowo.
Większość samochodów ma blokadę kierownicy. W celu zablokowania kierownicy należy w tej pozycji wyjąć kluczyk, a następnie obrócić kołem kierownicy w prawo lub w lewo do chwili zatrzaśnięcia rygla blokady. Aby odblokować kierownicę, należy w tej samej pozycji włożyć kluczyk do stacyjki i poruszać lekko kołem kierownicy.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: auto komis lech karlik otomoto regeneracja przekładni kierowniczych warszawa