Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

SMAROWANIE SILNIKA

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2019

W okresie docierania samochodu należy codziennie lub po przebiegu 100+200 km sprawdzić stan wszystkich dostępnych Śrub i nakrętek. Ponadto należy pamiętać, że samochodem, a zwłaszcza niedotartym, nie wolno ruszać z miejsca dopóki silnik nie nagrzeje się odpowiednio, co zwykle w zimie trwa około 2 min. Należy pamiętać, że olej rozgrzewa się wolniej niż woda. Aby uzyskać odpowiednie smarowanie, olej musi dokładnie przylegać do powierzchni współpracujących części. W tym właśnie celu konieczne jest podgrzanie silnika do odpowiedniej temperatury. Czas podgrzewania zależy oczywiście od temperatury otoczenia i stanu silnika. W okresie docierania temperatura silnika w momencie rozpoczęcia jazdy powinna wynosić minimum 40 oc.
W nowym samochodzie miska olejowa silnika napełniona jest specjalnym olejem do docierania. Po dotarciu samochodu olej w silniku wymieniać według zaleceń wytwórni co 5000 km. W układzie smarowania mieści się 4 l oleju. Według zaleceń fabryki do smarowania silnika należy stosować wysokogatunkowe Oleje typu HD. W zależności od temperatury otoczenia należy stosować następujące oleje wielozakresowe oznaczone symbolami według SAE. [patrz też: wypożyczalnia samochodów Warszawa,autocraft stalowa wola, akumulatory kraków kobierzyńska ]
Wymiana oleju w silniku powinna odbywać się wówczas, gdy silnik jest dobrze nagrzany, a więc najlepiej bezpośrednio po ukończonej jeździe. W tym celu należy otworzyć pokrywę wlewu oleju, znajdującą się w środkowej górnej części pokrywy głowicy, a następnie kluczem płaskim 26 mm odkręcić sześciokątny korek znajdujący się u dołu w misce olejowej silnika. Po całkowitym spuszczeniu oleju należy ponownie wkręcić korek.
Wymianę oleju najlepiej jest przeprowadzić, gdy samochód ustawiony jest na kanale lub na podnośniku, ponieważ w innym przypadku dostęp do korka spustowego jest dość trudny.
Jeżeli stosowane są oleje typu HI, płukanie silnika jest zbędne, gdyż oleje te zawierają dodatki zmywające wszelkie zanieczyszczenia i osady, jakie tworzą się w silniku. Po dłuższym okresie użytkowania samochodu można wypłukać silnik, lecz takim samym olejem, jaki normalnie znajduje się w układzie smarowania silnika. W żadnym przypadku nie należy płukać silnika olejem wrzecionowym.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: akumulatory kraków kobierzyńska autocraft stalowa wola NAPRAWA SZYB SAMOCHODOWYCH