Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

REGULACJA KĄTÓW ZAWIESZENIA KÓŁ

Posted in Uncategorized  by admin
September 15th, 2019

W tylnym zawieszeniu sprawdza się bez obciążenia:
— zbieżność, która powinna wynosić 2,5 mm (lub 4 mm przy obciążeniu 2 osobami),
— kąt pochylenia koła +2 0 (lub przy obciążeniu 2 osobami 30).
W tym celu należy odbezpieczyć nakrętki, poluzować je i pokręcając środkową częścią drążka, skrócić go lub wydłużyć. Po przeprowadzonej regulacji należy silnie dokręcić nakrętki i zabezpieczyć je przez zawinięcie podkładki.
Przy wymianie łożysk tocznych konieczne jest użycie specjalnych ściągaczy. Z tego względu należy te pracę powierzyć stacji obsługi.
Okresowa obsługa techniczna samochodu polega na wykonywaniu czynności obsługowych po odpowiednich przebiegach. Zakres i okresy przeglądów oraz prac konserwacyjnych zależą przede wszystkim od warunków eksploatacyjnych. W warunkach normalnej eksploatacji wystarcza poddać przeglądowi samochód po pierwszych 500 km, następnie po 2500 km i dalej co 7500 km.
Samochody OPEL mają tzw. klasyczny układ napędowy — silnik w przedniej części nadwozia i napędzane koła tylne. Wszystkie samochody OPEL mają samoniosące nadwozia, a zespoły jezdne podwozia podwieszone są bezpośrednio do płyty dolnej nadwozia.
Wszystkie samochody mogą przewozić 5 osób. Fabryka dostarcza różne nadwozia tego samego typu, w których montowane są silniki o różnej pojemności i różnej mocy. Zasady obsługi wszystkich modeli Kadett i Olympia, jak również modeli Rekord Są zupełnie podobne. Maksymalne wyeliminowanie punktów smarowania oraz opracowanie konstrukcji ze znacznym zapasem wytrzymałości sprawia, że obsługa samochodów OPEL jest bardzo uproszczona i długie są okresy przebiegu międzynaprawczego samochodu. [hasła pokrewne: plichta otomoto, motoryzacja samochody, opel rokicki dąbrowa górnicza ]
Samochód Kadett produkowany jest w kilku różnych odmianach nadwozi.
Samochody Kadett mają silniki o mocy od 45 do 90 KM. Natomiast w samochodach Olympia stosowane są silniki o mocy 60, 75 lub 90 KM.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: opel rokicki dąbrowa górnicza plichta otomoto samochody policyjne