Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Reflektory

Posted in Uncategorized  by admin
September 6th, 2019

Dwa razy w roku, najlepiej w czasie obsługi sezonowej, należy sprawdzić ustawienie reflektorów. Regulacje i kontrolę ustawienia reflektorów trzeba koniecznie przeprowadzić po naprawie błotników, wyjęciu wkładu reflektora, a także po wymianie żarówek reflektora.
Czynność ustawienia reflektorów najlepiej jest powierzyć stacji obsługi, która wyposażona jest w odpowiednie przyrządy. Każdy użytkownik może jednak wykonać to sam we własnym zakresie. Wkręt służy do regulacji pionowej, a wkręt do regulacji poziomej. Należy przy tym pamiętać, że samochody RENAULT wyposażone są w reflektory asymetryczne typu europejskiego, dzięki czemu światła mijania dają dłuższy snop światła z prawego reflektora niż z lewego. Zapobiega to oślepianiu kierowcy nadjeżdżającego z przeciwnej strony pojazdu, a jednocześnie umożliwia lepsze oświetlenie pobocza prawej strony drogi. Oprócz tego do odpowiedniego ustawienia reflektorów służy dźwignia. Gdy samochód jest obciążony, dźwignię przesuwa sie do góry, bez obciążenia — do dołu.
Przed przystąpieniem do regulacji reflektorów należy sprawdzić, czy ogumienie ma właściwe ciśnienie, a następnie ustawić samochód nieobciążony na równej płaszczyźnie. [przypisy: czyszczenie świec zapłonowych, Wypożyczalnia samochodów Gdańsk, zapowietrzone sprzęgło objawy ]
W samochodzie wszystkie odbiorniki zasilane są prądem o napięciu 12 V, przy czym „masa” spełnia rolę bieguna ujemnego.
Obsługa instalacji elektrycznej polega przede wszystkim na sprawdzaniu stanu izolacji przewodów oraz stanu złącz przewodów. W razie przepalenia się bezpiecznika należy przed założeniem nowego ustalić i usunąć przyczynę zwarcia. Kierowca powinien umieć wymienić przepalone żarówki, a oprócz tego powinien wozić ze sobą komplet zapasowych żarówek.
W celu wymiany żarówki na tablicy wskaźników wystarczy pociągnąć ją za oprawkę, gdyż jest ona zamocowana w swym gnieździe za pomocą dwóch sprężynowych uchwytów.
Zarówkę świateł pozycyjnych i kierunkowskazów przednich wyjmuje się po odkręceniu dwóch wkrętów mocujących lampę. Aby wymienić żarówkę lampy oświetlenia wnętrza nadwozia, należy tylną część osłony odciągnąć do dołu.
W celu wymiany żarówki świateł postojowych bocznych należy odkręcić dwa wkręty mocujące osłonę, zdjąć osłonę, a następnie żarówkę przekręcić w kierunku przeciwnym do obrotu wskazówek zegara. Podczas zakładania osłony należy pamiętać, aby jej czerwona część była skierowana do tyłu.
W celu wymiany żarówki oświetlającej tablice rejestracyjną należy zluzować o kilka zwojów dwa wkręty w górnej części oprawki. Aby wyjąć część wewnętrzną, trzeba obrócić ją lekko w kierunku przeciwnym do obrotu wskazówek zegara. W ten sposób łby wkrętów przejdą przez otwory. Zarówka jest nieco pochylona w stosunku do osi przechodzącej przez łby wkrętów.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: czyszczenie świec zapłonowych pranie tapicerki samochodowej zapowietrzone sprzęgło objawy