Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Posts Tagged ‘wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa’

Obsługa nadwozia

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2016

Do czyszczenia siedzeń i obić tapicerskich należy używać szczotki. Do mycia wnętrza nadwozia należy używać wyłącznie wody i mydła. Wszelkie środki chemiczne mogą zniszczyć obicia wykonane z tworzyw sztucznych.
Polerować można tylko nadwozie dokładnie umyte i wysuszone. Ponieważ jednak każdy zabieg polerowania wiąże się ze zniszczeniem warstewki powłoki lakierowanej, należy w miarę możliwości polerować nadwozie jak najrzadziej, a do polerowania używać płynów o minimalnej granulacji. Wytwórnia przestrzega przed używaniem środków polerujących przy metalicznej powłoce lakierowanej, gdyż może to spowodować utratę połysku i atrakcyjnego wyglądu pojazdu. Rodzaj powłoki lakierowej nadwozia podany jest w każdym samochodzie przy prawym przednim kole. Co 10 000 km przebiegu samochodu należy smarować olejem wazelinowym zawiasy drzwi oraz pokryw silnika i bagażnika, zamki, a także przeguby ramion wycieraków.
Wygodne i obszerne wnętrze samochodu R 16 można łatwo przystosować do różnych warunków podróżowania.
Pozycja „wyjazd na urlop”. Tylne siedzenie przesunięte jest do przodu, dzięki czemu zwiększa się znacznie miejsce na bagaż z tyłu samochodu. Pozycja „mama”. Tylne siedzenie, na którym leży dziecko, przesunięte jest maksymalnie do przodu, a przednie siedzenie obok kierowcy przesunięte jest do tyłu.
Ppozycja „rajdowa”. Tylne siedzenie przesunięte do przodu. Boki oparcia tylnego siedzenia oparte o podłokietniki. Przedni prawy fotel cofnięty do tyłu. Oparcie prawego tylnego fotela odchylone aż do oparcia o tylne siedzenie. Podczas postoju w takiej samej pozycji można ustawić fotel kierowcy. [patrz też: wynajem aut dostawczych, wynajem kontenerów, wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa ]
Pozycja „łóżko”. Przednie fotele przesunięte maksymalnie do przodu, a ich oparcia położone w pozycji poziomej do zrównania z tylnym siedzeniem.
Pozycja „przewóz dużych przedmiotów”. Tylne siedzenie wraz z oparciem należy przesunąć do przodu. Następnie podnieść oparcie, zawiesić pasy umieszczone na tylnej części oparcia na rączkach uchwytów przymocowanych do nadwozia, po czym podnieść tylne siedzenie i oprzeć o przednie fotele.
Pozycja „kombi”. Przednie fotele pozostają w normalnej pozycji, natomiast wyjmuje się tylne siedzenie wraz z oparciem oraz tylną półkę. Wówczas uzyskuje się maksymalną ilość miejsca do przewozu przedmiotów o dużej objętości.

Comments Off

Posts Tagged ‘wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa’

Obsługa nadwozia

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2016

Po przebiegu każdych 10 000 km zaleca się wymianę kół. Po zamianie kół trzeba sprawdzić i wyregulować ciśnienie w ogumieniu.
W celu zapewnienia odpowiedniej wygody jazdy, zachowania trwałości układu jezdnego oraz zmniejszenia zużycia bieżnika opon, należy utrzymywać prawidłowe ciśnienie w ogumieniu. Ciśnienie to zależy od rodzaju opon, obciążenia samochodu oraz rodzaju nawierzchni.
Należy przy tym pamiętać, że właściwy pomiar ciśnienia można uzyskać tylko wówczas, gdy ogumienie całkowicie ostygnie po skończonej jeździe, a samochód będzie ustawiony w cieniu.
Do obowiązkowej codziennej obsługi ogumienia należy zaliczyć wzrokową ocenę stanu opon, a szczególnie bieżnika kół przednich. Nierównomierne lub szybkie zużycie bieżnika kół przednich świadczy o niewłaściwym ustawieniu zbieżności tych kół.
Koło zapasowe powinno być napompowane do ciśnienia zalecanego dla kół tylnych. Nie należy przy tym brać pod uwagę wzrostu ciśnienia wskutek upału lub szybkiej jazdy. [patrz też: wynajem aut dostawczych, wynajem kontenerów, wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa ]
W celu zapewnienia bezpieczeństwa jazdy wszystkie opony na kołach samochodu (włącznie z kołem zapasowym) powinny mieć te same wymiary, taką samą rzeźbę bieżnika i być wykonane przez tego samego producenta. Dotyczy to w szczególności opon promieniowych. Jeżeli dętka ma dużą łatę lub naprawiana była opona, koło należy wyważyć i założyć na tylną oś samochodu. Niewyważenie kół powoduje szybkie zużycie opon, łożysk kół i elementów układu kierowniczego, także utrudnia prowadzenie samochodu.
Częste mycie zapewnia dobrą konserwację powłoki lakierowej, która może długo zachować swój połysk. Należy jednak zwracać uwagę, aby podczas mycia nadwozie było chłodne. Nie należy nigdy myć samochodu na słońcu. Do mycia nadwozia najlepiej używać miękkiej gąbki, którą należy często płukać, aby uniknąć porysowania lakieru. W celu ułatwienia mycia przedniej szyby należy ramiona wycieraków odchylić do przodu.
Srodki myjące należy do wody dodawać w niewielkiej ilości, a po umyciu nadwozia — spłukać je czystą wodą.
Trzeba dbać, aby powłoka lakierowa oraz lampy z tworzyw sztucznych nie stykały się z benzyną, naftą i alkoholem. W okresie zimowym zderzaki i inne ozdobne elementy chromowane należy pokryć cienką warstwą wazeliny bezkwasowej w celu zabezpieczenia przed korozją. Jeżeli części chromowane zaczną ciemnieć, należy je przetrzeć lekko specjalnym środkiem do czyszczenia miedzi, aby odzyskały ponownie odpowiedni połysk.
Używanie środków chroniących przed działaniem czynników atmosferycznych, w których skład wchodzi chlorek winylu, jest niedozwolone, gdyż może spowodować zniszczenie powłoki lakierowej.

Comments Off

« Previous Entries