Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Posts Tagged ‘Wypożyczalnia busów’

Ciśnieniomierz wtryskiwania (maksymetr)

Posted in Uncategorized  by admin
November 9th, 2016

Ciśnieniomierz wtryskiwania (maksymetr) umożliwia bezpośrednie pomiary podczas pracy silnika maksymalnego ciśnienia wytwarzanego przez sekcję tłoczącą pompy wtryskowej lub ciśnienia wtryskiwania. Maksymetr składa się z korpusu, w którym znajduje się kalibrowana sprężyna ściskana śrubą mikrometryczną oraz dysza z zaworem iglicowym. Bęben śruby mikrometrycznej wyskalowany jest w kG/cm2. Korpus ma wymienne łączniki umożliwiające mocowanie maksymetru pomiędzy przewodem wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczem lub pomiędzy pompą wtryskowa i przewodem wysokiego ciśmenia. Przyrząd do kontroli wtryskiwaczy jest to specjalna wysoko ciśnieniowa pompa ręczna, wyposażona w manometr o zakresie pomiarowym 0. . .500 kG/cm2, zbiornik paliwa oraz zawór odcinający. Niekiedy spotyka się podobne przyrządy o napędzie elektrycznym, zawierające bezstopniowe przekładnie olejowe i wałki krzywkowe. Paliwo rozpylane przez kontrolowany wtryskiwacz powinno być skierowane na odpowiedni ekran lub chwytane w pojemnik. Stół probierczy do kontroli i regulacji pomp wtryskowych jest to urządzenie o napędzie elektrycznym, wyposażone w bezstopniową skrzynkę przekładmową, aparaturę pomiarową (mensurki pomiarowe, licznik obrotów, obrotomierz, kątomierz itp.), uchwyty do mocowania pomp, przelaczniki oraz własna instalacje paliwowa. [patrz też: mycie podjazdów, wypożyczalnia samochodów, Wynajem autokarów ] Po zamocowaniu pompy wtryskowej i odpowietrzeniu układu, można zwykle: zmierzyć wydajności poszczególnych sekcji tłoczących pompy oraz przesunięcia fazowe początków lub końców wtryskiwania, sprawdzić ustawienie regulatora obrotów i samoczynnego przyspieszacza wtryskiwania, a ponadto wyznaczył podciśnienie, ciśnienie tłoczenia i wydajność pompy zasilającej przy dowolnej prędkości obrotowej. Często stół probierczy wyposaża się dodatkowo w przyrząd do kontroli wtryskiwaczy.
Wyposażenie do kontroli układów zapłonowych obejmuje rozmaite urządzenia i przyrządy diagnostyczne umożliwiające sprawdzenie działania (diagnostykę) układu zapłonowego bezpośrednio na samochodzie. Są to najczęściej oscylografy do diagnostyki całego układu zaplonowego, przyrządy do kontroli rozdzielaczy zapłonu i świec zapłonowych, przyrządy do sprawdzania ustawienia zapłonu, przyrządy do sprawdzania działania świec zapłonowych, cewek zapłonowych i wiele innych. [podobne: przewozy międzynarodowe, wycieraczki samochodowe, Wypożyczalnia busów ]

Comments Off

Posts Tagged ‘Wypożyczalnia busów’

Ciśnieniomierz wtryskiwania (maksymetr)

Posted in Uncategorized  by admin
November 9th, 2016

W celu właściwego ustawienia zaworów wydechowych w pozycji otwarcia, po wykręceniu świec zapłonowych można bez żadnych trudności obrócić wał rozrządu silnika za pomocą paska klinowego.
Po zakończeniu regulacji należy założyć uszczelkę i pokrywe, a następnie dokręcić nakrętki pokrywy głowicy. Nakrętki pokry0wy głowicy powinny być dokręcone na tyle mocno, aby nie było wycieków oleju, ale jednocześnie z pewnym wyczuciem, aby nie uszkodzić uszczelki.Napęd rozrządu przenoszony jest za pomocą łańcucha. W przypadku zbyt hałaśliwej pracy łańcucha, co jest bardzo łatwo uchwytne słuchowo, ze względu na cienką pokrywę napędu rozrządu, należy wymienić łańcuch. Na ogół zużywa się on po przebiegu ok. 40 000 km. Zakładając nowy łańcuch trzeba pamiętać o właściwym ustawieniu kół łańcuchowych. Na bocznej płaszczyźnie kół łańcuchowych wybite są kropki. Prosta przechodząca przez środki kół łańcuchowych musi przechodzić rów— nie przez punkty wybite na ich bocznych płaszczyznach.
Skrzynka biegów oraz przekładnia główna wraz z mechanizmem różnicowym znajdują się we wspólnej obudowie. Mają jeden wspólny otwór wlewowy i jeden wspólny otwór do spuszczania zużytego oleju.
W otwór wlewowy, a jednocześnie kontrolny, wkręcona jest śruba A z łbem kwadratowym, którą należy odkręcać i spuszczać niezwłocznie po powrocie z drogi kiedy samochód jest jeszcze dobrze nagrzany. [przypisy: wózki widłowe, wagi magazynowe, Wypożyczalnia busów ]
Olej należy wlewać na kanale, gdy samochód ustawiony jest poziomo. Otwór wlewowy A jest jednocześnie otworem kontrolnym i dlatego wlewając pomału olej należy uważać na moment, gdy zacznie się przelewać, co oznacza, że obudowa skrzynki biegów i przekładni głównej zostały napełnione całkowicie świeżym olejem. Po napełnieniu obudowy korek należy silnie dokręcić.
Do skrzynki biegów i przekładni głównej według zaleceń wytwórni należy używać oleju hipoidalnego SAE 80 EP. Zastępczym krajowym odpowiednikiem tego oleju jest olej Hipol 10. Kontrolę poziomu oleju należy przeprowadzać co 5000 km, a wymiane — co 10 000 km przebiegu samochodu.

Comments Off

« Previous Entries