Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Posts Tagged ‘gambit uszczelki’

Użytkowanie samochodu

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2016

Samochody VOLKSWAGEN 1200, 1300 i 1500, odznaczające się niekonwencjonalną budową, dzięki swej trwałości i niezawodności zyskały sobie ogromną rzeszę zwolenników na całym Świecie. Przebieg tych samochodów do naprawy głównej często przekracza 200 tys. km. Charakterystyczną cechą samochodów VW jest również to, że nie wymagają one docierania przez użytkowników. Podstawowym jednak warunkiem bezawaryjnej i wieloletniej pracy tych samochodów jest prawidłowa eksploatacja oraz właściwa i terminowa obsługa zgodna z zaleceniami wytwórni.
Silnik pracuje najbardziej prawidłowo w zakresie prędkości obrotowych zawartych między maksymalnym momentem obrotowym a maksymalną mocą. W tym zakresie silnik rozwija największą moc użyteczną, ma wysoką sprawność, najmniejsze obciążenie mechaniczne oraz zużycie poruszających się części i mechanizmów.
Jako najbardziej ekonomiczne wytwórnia zaleca następujące prędkości na poszczególnych biegach: [przypisy: gambit uszczelki, mechanik samochodowy, okucia do szkła ]
— na II biegu od 10 do 35 km/h, — na III biegu od 30 do 55 km/h, — na IV biegu od 50 do 95 km/h.
Aby zapobiec przeciążeniu silnika, należy jeździć samochodem na takim biegu, który zapewnia pracę silnika w zakresie odpowiednich prędkości obrotowych. Jeżeli więc warunki drogowe (np. wzniesienie, piasek, śnieg) powodują taki wzrost oporów jazdy, że prędkość obrotowa silnika maleje, należy niezwłocznie przełączyć wyższy bieg na niższy, co zapewni znów pracę silnika w zakresie zalecanych prędkości.
Samochody VW są dość ekonomiczne pod względem zużycia paliwa, zwłaszcza podczas jazdy poza miastem. Zużycie paliwa, jak w każdym samochodzie, zależy od wielu czynników. Jednym z najbardziej istotnych czynników jest prędkość jazdy. Im większa prędkość, tym większe zużycie paliwa. Ze względu na wzrastający gwałtownie opór powietrza uwidacznia się to szczególnie przy prędkości powyżej 100 km/h.
Podczas badań testowych samochodu VW 1300 przez AUTO MOTOR und SPORT uzyskano następujące wyniki:
— jazda na autostradzie z prędkością 105 km/h — 9,8 1/100 km
— jazda na autostradzie z prędkością 115 km/h — 11,1 1/100 km
— jazda na drogach III kl. z prędk. 60 km/h — 9,1 1/100 km
— jazda na drogach III kl. z prędk. 75 km/h — 10,4 1/100 km
— jazda na krótkich odcinkach 9,0+10,5 1/100 km
— średnie zużycie paliwa podczas testu 9,6 1/100 km

Comments Off

Posts Tagged ‘gambit uszczelki’

Użytkowanie samochodu

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2016

Dwa razy w roku, najlepiej w czasie obsługi sezonowej, należy sprawdzić ustawienie reflektorów. Regulacje i kontrolę ustawienia reflektorów trzeba koniecznie przeprowadzić po naprawie błotników, wyjęciu wkładu reflektora, a także po wymianie żarówek reflektora.
Czynność ustawienia reflektorów najlepiej jest powierzyć stacji obsługi, która wyposażona jest w odpowiednie przyrządy. Każdy użytkownik może jednak wykonać to sam we własnym zakresie. Wkręt służy do regulacji pionowej, a wkręt do regulacji poziomej. Należy przy tym pamiętać, że samochody RENAULT wyposażone są w reflektory asymetryczne typu europejskiego, dzięki czemu światła mijania dają dłuższy snop światła z prawego reflektora niż z lewego. Zapobiega to oślepianiu kierowcy nadjeżdżającego z przeciwnej strony pojazdu, a jednocześnie umożliwia lepsze oświetlenie pobocza prawej strony drogi. Oprócz tego do odpowiedniego ustawienia reflektorów służy dźwignia. Gdy samochód jest obciążony, dźwignię przesuwa sie do góry, bez obciążenia — do dołu.
Przed przystąpieniem do regulacji reflektorów należy sprawdzić, czy ogumienie ma właściwe ciśnienie, a następnie ustawić samochód nieobciążony na równej płaszczyźnie. [przypisy: gambit uszczelki, mechanik samochodowy, okucia do szkła ]
W samochodzie wszystkie odbiorniki zasilane są prądem o napięciu 12 V, przy czym „masa” spełnia rolę bieguna ujemnego.
Obsługa instalacji elektrycznej polega przede wszystkim na sprawdzaniu stanu izolacji przewodów oraz stanu złącz przewodów. W razie przepalenia się bezpiecznika należy przed założeniem nowego ustalić i usunąć przyczynę zwarcia. Kierowca powinien umieć wymienić przepalone żarówki, a oprócz tego powinien wozić ze sobą komplet zapasowych żarówek.
W celu wymiany żarówki na tablicy wskaźników wystarczy pociągnąć ją za oprawkę, gdyż jest ona zamocowana w swym gnieździe za pomocą dwóch sprężynowych uchwytów.
Zarówkę świateł pozycyjnych i kierunkowskazów przednich wyjmuje się po odkręceniu dwóch wkrętów mocujących lampę. Aby wymienić żarówkę lampy oświetlenia wnętrza nadwozia, należy tylną część osłony odciągnąć do dołu.
W celu wymiany żarówki świateł postojowych bocznych należy odkręcić dwa wkręty mocujące osłonę, zdjąć osłonę, a następnie żarówkę przekręcić w kierunku przeciwnym do obrotu wskazówek zegara. Podczas zakładania osłony należy pamiętać, aby jej czerwona część była skierowana do tyłu.
W celu wymiany żarówki oświetlającej tablice rejestracyjną należy zluzować o kilka zwojów dwa wkręty w górnej części oprawki. Aby wyjąć część wewnętrzną, trzeba obrócić ją lekko w kierunku przeciwnym do obrotu wskazówek zegara. W ten sposób łby wkrętów przejdą przez otwory. Zarówka jest nieco pochylona w stosunku do osi przechodzącej przez łby wkrętów.

Comments Off