Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Posts Tagged ‘fotele masujące’

SMAROWANIE SILNIKA

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2016

W okresie docierania samochodu należy codziennie lub po przebiegu 100+200 km sprawdzić stan wszystkich dostępnych Śrub i nakrętek. Ponadto należy pamiętać, że samochodem, a zwłaszcza niedotartym, nie wolno ruszać z miejsca dopóki silnik nie nagrzeje się odpowiednio, co zwykle w zimie trwa około 2 min. Należy pamiętać, że olej rozgrzewa się wolniej niż woda. Aby uzyskać odpowiednie smarowanie, olej musi dokładnie przylegać do powierzchni współpracujących części. W tym właśnie celu konieczne jest podgrzanie silnika do odpowiedniej temperatury. Czas podgrzewania zależy oczywiście od temperatury otoczenia i stanu silnika. W okresie docierania temperatura silnika w momencie rozpoczęcia jazdy powinna wynosić minimum 40 oc.
W nowym samochodzie miska olejowa silnika napełniona jest specjalnym olejem do docierania. Po dotarciu samochodu olej w silniku wymieniać według zaleceń wytwórni co 5000 km. W układzie smarowania mieści się 4 l oleju. Według zaleceń fabryki do smarowania silnika należy stosować wysokogatunkowe Oleje typu HD. W zależności od temperatury otoczenia należy stosować następujące oleje wielozakresowe oznaczone symbolami według SAE. [patrz też: Mechanik samochodowy Wrocław, bramy garażowe, fotele masujące ]
Wymiana oleju w silniku powinna odbywać się wówczas, gdy silnik jest dobrze nagrzany, a więc najlepiej bezpośrednio po ukończonej jeździe. W tym celu należy otworzyć pokrywę wlewu oleju, znajdującą się w środkowej górnej części pokrywy głowicy, a następnie kluczem płaskim 26 mm odkręcić sześciokątny korek znajdujący się u dołu w misce olejowej silnika. Po całkowitym spuszczeniu oleju należy ponownie wkręcić korek.
Wymianę oleju najlepiej jest przeprowadzić, gdy samochód ustawiony jest na kanale lub na podnośniku, ponieważ w innym przypadku dostęp do korka spustowego jest dość trudny.
Jeżeli stosowane są oleje typu HI, płukanie silnika jest zbędne, gdyż oleje te zawierają dodatki zmywające wszelkie zanieczyszczenia i osady, jakie tworzą się w silniku. Po dłuższym okresie użytkowania samochodu można wypłukać silnik, lecz takim samym olejem, jaki normalnie znajduje się w układzie smarowania silnika. W żadnym przypadku nie należy płukać silnika olejem wrzecionowym.

Comments Off

Posts Tagged ‘fotele masujące’

SMAROWANIE SILNIKA

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2016

Wszystkie odbiorniki zasilane są prądem o napięciu 12 V, przy czym „masa” spełnia rolę bieguna ujemnego.
Obsługa instalacji elektrycznej polega przede wszystkim na sprawdzaniu stanu izolacji przewodów oraz stanu złącz przewodów. W razie przepalenia się bezpiecznika należy przed założeniem nowego ustalić i usunąć przyczyne zwarcia. Kierowca powinien umieć wymienić przepalone żarówki, a poza tym powinien wozić ze sobą komplet zapasowych żarówek.
Aby wymienić żarówkę na tablicy wskaźników, wystarczy pociągnąć za oprawkę żarówki, która jest przytrzymywana sprężynkami. Zarówki świateł tylnych oraz świateł kierunkowskazów przednich i pozycyjnych przednich wymienia się po wykręceniu wkrętów i zdjęciu lamp.
Trwałość i pełna sprawność silnika samochodu RENAULT 16 zależą w głównej mierze od okresu i sposobu docierania, Zasadniczy okres docierania wynosi 1000 km. [patrz też: Mechanik samochodowy Wrocław, bramy garażowe, fotele masujące ] W tym okresie (między 500 a 1000 km) należy bezwzględnie dopilnować, aby zostały wykonane wszystkie czynności obsługowe pierwszego przeglądu gwarancyjnego. Drugi przegląd gwarancyjny powinien Odbyć się po przebiegu 2000—2500 km.
Bardzo ważnym czynnikiem jest maksymalna prędkość jazdy na poszczególnych biegach. Nie prędzej niż 60 km/h do 200 km przebiegu i nie prędzej niż 904-95 km/h do 1000 km przebiegu. Jakkolwiek po przebiegu 1000 km docieranie jest zakończone, niemniej jednak wytwórnia zaleca nie obciążać w pełni silnika i innych zespołów jeszcze przez następne 2000—3000 km. Dopiero po tym okresie pojazd może uzyskać normalne osiągi.
Podczas docierania należy jeździć niezwykle ostrożnie i uważnie, nie obciążając w pełni silnika. Pedał przyspieszenia w zasadzie nie powinien być dociskany więcej niż do połowy, a w przypadku jazdy pod górę lub w trudnym terenie należy niezwłocznie zmienić bieg na niższy.
Należy przy tym pamiętać, że jazda w trudnym terenie stanowi wyjątkową sytuację na niewielkich odcinkach, gdyż najbardziej korzystna jazda samochodem niedotartym, to teren płaski o dobrej nawierzchni. Jazda w takim terenie może odbywać się- ze stałą prędkością, bez konieczności szybkiego przyspieszania lub nagłego hamowania, co wiąże się zwykle z jazdą w obrębie miasta lub na obszarach gęsto zaludnionych.
Zwiększanie maksymalnych prędkości na poszczególnych biegach w okresie docierania powinno następować stopniowo. Im bardziej powolny będzie okres docierania, im dłuższy okres przeznaczony zostanie na docieranie, tym większa będzie trwałość silnika i innych zespołów samochodu. Jazda powinna odbywać się na możliwie długich dystansach bez zmiany prędkości.

Comments Off

« Previous Entries