Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Odpowietrzanie układu hamulcowego

Posted in Uncategorized  by admin
September 17th, 2019

Do czynności obsługowych należy zaliczyć odpowietrzanie układu hamulcowego. W tym celu należy nałożyć na końcówkę odpowietrznika przewód gumowy, którego drugi koniec powinien być zanurzony w szklanym naczyniu napełnionym do połowy płynem hamulcowym oraz postępować tak, jak to przedstawiono W Części pierwszej,
Podczas odpowietrzania układu należy uważać, aby nie dopuścić do wypompowania całego płynu ze zbiornika, który po odpowietrzeniu ostatniego koła należy dopełnić do poziomu 1 cm poniżej górnej krawędzi zbiornika. Nie należy dolewać natychmiast do zbiornika płynu, który wydostał się podczas odpowietrzania do szklanego naczynia. Płyn należy przed tym dokładnie przefiltrować, aby usunąć z niego ewentualne zanieczyszczenia.
Po prawidłowym odpowietrzeniu pedał nie powinien przy kilkakrotnym naciśnięciu zmieniać położenia i musi być wyraźnie odczuwalny opór płynu.
Hamulec ręczny w samochodzie FIAT 850 powinien być tak wyregulowany, żeby zaczął skutecznie działać na tylne koła po przesunięciu dźwigni hamulca na długość równą 3 do 7 zębów listwy zębatej. Jeżeli skok dźwigni jest większy lub hamowanie przy maksymalnym jej wyciągnięciu nie jest skuteczne, należy taki hamulec wyregulować. W tym celu należy: dźwignię postawić w położeniu neutralnym, a następnie wyciągnąć 0 2 zęby i regulować skok dźwigni, obracając nakrętkę na uchwycie pancerza linki hamulca. Jeżeli skok dźwigni wymaga skrócenia, to długość pancerza należy zwiększyć i odwrotnie, wydłużenie skoku dźwigni (liczonego liczbą zębów listwy zębatej) wymaga skrócenia pancerza.
Hamulec ręczny należy regulować po wyregulowaniu luzów między okładzinami a bębnami hamulcowymi.
Po regulacji hamulca ręcznego należy obowiązkowo sprawdzić, czy luz na tylnych kołach (0,25 mm) między okładziną a bębnem nie uległ zmianie.
Omawiane samochody wyposażone są w światła przednie asymetryczne, to znaczy takie, przy których lewy snop światła jest krótszy od prawego. Umożliwia to lepsze oświetlenie drogi. [hasła pokrewne: , karlik otomoto, używane auto komis lech ]
Kontrolę świateł przednich przeprowadza sie przy nieobciążosamochodzie i prawidłowo wyregulowanym ciśnieniu powietrza w ogumieniu.
Samochód ustawia się w odległości 5 m od prostopadłej do
1. Odległość —4— mierzona od osi symetrii samochodu, która
jest rozstawieniem punktów koncentracji świateł, musi wynosić 493 mm.
Uw a g a: Odległość A jest równa rozstawieniu świateł przednich mierzona Od ich środka.
2. Odległość B, która określa wysokość punktów koncentracji światła od podłoża. Wynosi ona dla samochodu nowego B=
C — 20 mm używanego B C — 20 mm

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: auto komis lech karlik otomoto regeneracja przekładni kierowniczych warszawa