Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

OBSŁUGA WYPOSAŻENIA ELEKTRYCZNEGO

Posted in Uncategorized  by admin
September 17th, 2019

Zasady obsługi akumulatora, prądnicy oraz rozrusznika i innych silników elektrycznych są takie same, jak to opisano w Części pierwszej niniejszej książki.
Uwaga. W samochodach, w których wbudowana jest prądnica . prądu zmiennego nie wolno Odłączać akumulatora przy pracującym silniku. Odłączenie akumulatora może W tym przypadku doprowadzić do uszkodzenia prądnicy!
Należy w samochodzie przewozić oryginalne zapasowe bezpieczniki, których budowa różni się od bezpieczników w innych samochodach. W wyposażeniu elektrycznym samochodów OPEL stosuje się dwa rodzaje bezpieczników: o mocy 5 A i mocy 8 A. W przypadku przepalenia bezpiecznika należy najpierw sprawdzić i naprawić uszkodzony obwód, a następnie wstawić nowy bezpiecznik.
Skrzynka bezpieczników w samochodach Kadett i Olympia umieszczona jest na pionowej ścianie obok tablicy rozdzielczej pod ramką na książkę obsługi samochodu. Poszczególne obwody przyłączone są do następujących bezpieczników:
1 — (8 A): Sygnał dźwiękowy, silnik wycieraczki szyb. [przypisy: , karlik otomoto, używane auto komis lech ]
2 — (5 A): Kierunkowskazy, lampa światła cofania, światło hamulcowe, reflektor przeciwmgłowy.
3 — (8 A): Dmuchawa klimatyzacji, zapalniczka do papierosów. 4 — (5 A): Oświetlenie wnętrza, oświetlenie bagażnika, przełącznik reflektorów przeciwmgłowych, światło parkowania, zegar czasowy, odbiornik radiowy.
5 — (5 A): Lewe przednie i lewe tylne światło postojowe.
6 — (5 A): Prawe przednie i prawe tylne światło postojowe, oświetlenie tablicy z numerem rejestracyjnym, oświetlenie schowka w tablicy rozdzielczej.
Nie należy wykręcać dwóch długich wkrętów służących do ustawienia lustra reflektora. Przewód masy ma dodatkowy przewód łączący z metalową czaszą lustra reflektora. Przed założeniem pierścienia zaciskowego sprawdzamy, czy występ na kołnierzu żarówki osiadł w odpowiednim wycięciu na obrzeżu otworu czaszy reflektora.
Lampę oświetlającą tylną tablicę rejestracyjną wyjmuje się po naciśnięciu od dołu ku górze. Po zdjęciu plastikowej osłony można wstawić nową żarówkę i przy okazji sprawdzić właściwe połączenie z masą.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: auto komis lech karlik otomoto regeneracja przekładni kierowniczych warszawa