Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Obsługa świec zapłonowych

Posted in Uncategorized  by admin
September 14th, 2019

Co około 10 000 km przebiegu samochodu należy wykręcić z silnika wszystkie świece oraz starannie je oczyścić, szczególnie między izolatorem porcelanowym środkowej elektrody i kadłubem świecy. Jedynym skutecznym sposobem usunięcia zebranego tam osadu jest piaskowanie świecy w specjalnym urządzeniu. Przy piaskowaniu należy dodatkowo sprawdzić szczelność świecy.

Po oczyszczeniu sprawdza się szczelinomierzem odstęp elektrod, który powinien wynosić 0,64-0,7 mm. Odstęp ten można regulować przez odgięcie lub dogięcie elektrody zewnętrznej. [więcej w: plichta otomoto, motoryzacja samochody, opel rokicki dąbrowa górnicza ]

Swiece zapłonowe pracują zadowalająco zazwyczaj do około 20 000 km przebiegu samochodu, po czym należy je wymienić na nowe.

Do samochodu FIAT 124 zaleca się stosowanie następujących świec zapłonowych:

MARELLI M14-19 (CW 240 L) CHAMPION M14-19 (N4— średnica Xskok M14X1,25 M14X1,25  odstęp elektrod        0,6+0,7

Dwa razy w roku (w czasie wykonywania obsług sezonowych) zaleca sie sprawdzić Ustawienie reflektorów. Kontrolę i regulację ustawienia reflektorów należy wykonać koniecznie po naprawie błotników, wyjmowaniu wkładu reflektora lub wymianie żarówki.

Czynności związane z ustawieniem reflektorów najlepiej jest powierzyć stacji obsługi, która wyposażona jest w odpowiednie przyrządy. Można również przeprowadzić regulację we własnym zakresie.

      W tym celu należy:

— ustawić nieobciążony samochód w odległości 5 m Od pionowej jasnej ściany;

— wyregulować ciśnienie powietrza w ogumieniu (przód 1,4 kG/cm2, tył — 1,6 kG/cm2);

— zdjąć ramkę ozdobną reflektora;
— narysować na ścianie linie i punkty, zwracając uwagę, aby oś zaznaczona w połowie wymiaru A leżała w pionowej płaszczyźnie symetrii samochodu;

Swieca nie powinna być w zasadzie piaskowana więcej niż jeden raz. Podczas procesu piaskowania następuje zdzieranie porcelanowej osłony elektrody wewnętrznej, wskutek czego świeca zmienia swą wartość Więc nie pracuje w silniku tak, jak założył konstruktor.

— zapalić światła i sprawdzić, czy granica światła i cienia rzucanego przez reflektory odpowiada granicom wymiarowym;
— w przypadku niezgodności, regulować snop światła wkrętami umieszczonymi na obwodzie obudowy reflektora.

 

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: opel rokicki dąbrowa górnicza plichta otomoto samochody policyjne