Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Obsługa nadwozia

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2019

Do czyszczenia siedzeń i obić tapicerskich należy używać szczotki. Do mycia wnętrza nadwozia należy używać wyłącznie wody i mydła. Wszelkie środki chemiczne mogą zniszczyć obicia wykonane z tworzyw sztucznych.
Polerować można tylko nadwozie dokładnie umyte i wysuszone. Ponieważ jednak każdy zabieg polerowania wiąże się ze zniszczeniem warstewki powłoki lakierowanej, należy w miarę możliwości polerować nadwozie jak najrzadziej, a do polerowania używać płynów o minimalnej granulacji. Wytwórnia przestrzega przed używaniem środków polerujących przy metalicznej powłoce lakierowanej, gdyż może to spowodować utratę połysku i atrakcyjnego wyglądu pojazdu. Rodzaj powłoki lakierowej nadwozia podany jest w każdym samochodzie przy prawym przednim kole. Co 10 000 km przebiegu samochodu należy smarować olejem wazelinowym zawiasy drzwi oraz pokryw silnika i bagażnika, zamki, a także przeguby ramion wycieraków.
Wygodne i obszerne wnętrze samochodu R 16 można łatwo przystosować do różnych warunków podróżowania.
Pozycja „wyjazd na urlop”. Tylne siedzenie przesunięte jest do przodu, dzięki czemu zwiększa się znacznie miejsce na bagaż z tyłu samochodu. Pozycja „mama”. Tylne siedzenie, na którym leży dziecko, przesunięte jest maksymalnie do przodu, a przednie siedzenie obok kierowcy przesunięte jest do tyłu.
Ppozycja „rajdowa”. Tylne siedzenie przesunięte do przodu. Boki oparcia tylnego siedzenia oparte o podłokietniki. Przedni prawy fotel cofnięty do tyłu. Oparcie prawego tylnego fotela odchylone aż do oparcia o tylne siedzenie. Podczas postoju w takiej samej pozycji można ustawić fotel kierowcy. [patrz też: czyszczenie świec zapłonowych, Wypożyczalnia samochodów Gdańsk, zapowietrzone sprzęgło objawy ]
Pozycja „łóżko”. Przednie fotele przesunięte maksymalnie do przodu, a ich oparcia położone w pozycji poziomej do zrównania z tylnym siedzeniem.
Pozycja „przewóz dużych przedmiotów”. Tylne siedzenie wraz z oparciem należy przesunąć do przodu. Następnie podnieść oparcie, zawiesić pasy umieszczone na tylnej części oparcia na rączkach uchwytów przymocowanych do nadwozia, po czym podnieść tylne siedzenie i oprzeć o przednie fotele.
Pozycja „kombi”. Przednie fotele pozostają w normalnej pozycji, natomiast wyjmuje się tylne siedzenie wraz z oparciem oraz tylną półkę. Wówczas uzyskuje się maksymalną ilość miejsca do przewozu przedmiotów o dużej objętości.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: czyszczenie świec zapłonowych pranie tapicerki samochodowej zapowietrzone sprzęgło objawy