Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Obsługa hamulców

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2019

Wyjęcie przednich amortyzatorów nie przedstawia większych trudności i może to wykonać każdy właściciel pojazdu. W celu wyjęcia przedniego amortyzatora należy samochód ustawić nad kanałem lub na podnośniku, mocno skręcić lub zdjąć koło, a następnie trzymając jedną ręką za obudowę, drugą ręką przy użyciu klucza płaskiego 14 mm odkręcić u góry przeciwnakrętkę i nakrętkę. Dalszą czynnością jest odkręcenie tym samym kluczem nakrętek, które mocują poprzeczkę amortyzatora.
Zbiornik płynu hamulcowego znajduje się w bagażniku, w pobliżu przegrody czołowej. W interesie własnego bezpieczeństwa należy jak najczęściej sprawdzać poziom płynu w zbiorniku. Powinien on sięgać do kreski „maximum”, lecz nie przekraczać jej. Należy również dbać, aby otworek odpowietrzający nie był zatkany. Wytwórnia zwraca uwagę, że układ hamulcowy powinien być napełniony wyłącznie płynem hamulcowym SAE 70R I.
Wszystkie koła zaopatrzone są w hamulce tarczowe. W czasie eksploatacji regulacja szczęk hamulcowych nie jest potrzebna, gdyż luz powstający wskutek zużycia okładzin kasowany jest samoczynnie. W razie zauważenia nadmiernego skoku jałowego pedału hamulca, braku oporu na pedale (pedał elastyczny) lub nadmiernego grzania się kół należy zwrócić się do autoryzowanej stacji obsługi.
Ręczny hamulec mechaniczny działa na tylne kola. Powinien on zacząć skutecznie działać po przesunięciu dźwigni na 5 lub najdalej 6 ząb zapadki. Jeżeli wówczas nie nastąpi zahamowanie tylnych kół, należy wyregulować luz ręcznego hamulca. W tym celu trzeba odkręcić przeciwnakrętkę, a następnie pokręcając Śrubę doprowadzić do lekkiego hamowania koła. Koło jednak powinno dać się obracać ręką. Następnie odkręcić śrubę regulacyjną 0 1/2 obrotu (max 3/4 obrotu) i dokręcić przeciwnakrętkę. Koło powinno obracać się bez wyczuwalnych oporów.
W starszych modelach samochodu R8 hamulec ręczny należy regulować przez zmianę długości cięgła. W tym celu po odkręceniu przeciwnakrętki należy pokręcać nakrętką regulacyjną aż do uzyskania efektu hamowania tylnych kół po zaciągnięciu dźwigni hamulca ręcznego na 5 ząb zapadki. Po regulacji dokręcić przeciwnakrętkę. [więcej w: , karlik otomoto, używane auto komis lech ]
W razie stwierdzenia nagłego ubytku płynu hamulcowego nalezy bezwzględnie i niezwłocznie zwrócić się do autoryzowanej stacji obsługi w celu wykrycia i usunięcia nieszczelności. Jeżeli konieczne jest odpowietrzenie hamulców, to należy je wykonać.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: auto komis lech karlik otomoto regeneracja przekładni kierowniczych warszawa