Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Naprawa układu korbowego

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Naprawa układu korbowego ma na celu przywrócenie prawidłowego stanu technicznego wszystkich elementów uczestniczących bezpośrednio lub pośrednio w zamianie posuwisto-zwrotnych ruchów tłoków w cylindrach na ruch obrotowy kola zamachowego (i odwrotnie). Tłoki. W ramach naprawy głównej silnika tłoki z reguły wymienia sie na nowe. Naprawy tłoków polegającej na przetoczeniu na tokarce rowków pierścieni na wymiary naprawcze należy unikat.
Zużycie płaszcza określa sie przez wyznaczę otwory w piastach tłoka można rozwiercić na wymiar naprawczy i zastosować nadmiarowy sworzeń tlokowy o zwiększonej średnicy. Po rozwierceniu gładź piast tłoka dogładza się (honuje) następnie sprawdza się prostopadłość osi otworów w piastach tłoka do osi tłoka. Pierścienie tłokowe należą do najszybciej zużywających sie części silnika. Wskutek zużycia pierścienia powiększa się luz w jego zamku i pomiędzy pierścieniem rowkiem, a sam pierścień traci sprężystość. Zużytych pierścieni tłokowych nie naprawia się, lecz wymienia na nowe. leżeli w ramach naprawy silnika nie rozwierca się cylindrów w celu usunięcia zużycia ich gładzi, często zamiast nowych zwykłych pierścieni tłokowych zakłada się specjalne, stalowe pierścienie warstwowe, tzw. pierścienie CORDS. [patrz też: osuszacze powietrza, hurtownia szkła, akcesoria samochodowe sklep ] Pierścienie warstwowe można składał w różny sposób, przy czym w pierwszy rowek od denka tłoka zakłada się z reguły zwykły żeliwny pierścień uszczelniający. Sworznie tłokowe zużywają się na końcach i w środku zależnie od sposobu ich ustalenia w korbowodach. Sworzni tłokowych zwykle się nie naprawia, lecz od razu wymienia się je na nowe. W razie braku części zamiennych sworznie można naprawić przez chromowanie albo szlifowanie na wymiar naprawczy, jeżeli nie zmniejsza to ich twardości powierzchniowej. [podobne: wynajem samochodów warszawa, alphabet otomoto, sabat lublin opony ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: alphabet otomoto koparki sabat lublin opony