Foteliki samochodowe
Rajdowe i dzieciece foteliki samochodowe.

Ciśnieniomierz wtryskiwania (maksymetr)

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Ciśnieniomierz wtryskiwania (maksymetr) umożliwia bezpośrednie pomiary podczas pracy silnika maksymalnego ciśnienia wytwarzanego przez sekcję tłoczącą pompy wtryskowej lub ciśnienia wtryskiwania. Maksymetr składa się z korpusu, w którym znajduje się kalibrowana sprężyna ściskana śrubą mikrometryczną oraz dysza z zaworem iglicowym. Bęben śruby mikrometrycznej wyskalowany jest w kG/cm2. Korpus ma wymienne łączniki umożliwiające mocowanie maksymetru pomiędzy przewodem wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczem lub pomiędzy pompą wtryskowa i przewodem wysokiego ciśmenia. Przyrząd do kontroli wtryskiwaczy jest to specjalna wysoko ciśnieniowa pompa ręczna, wyposażona w manometr o zakresie pomiarowym 0. . .500 kG/cm2, zbiornik paliwa oraz zawór odcinający. Niekiedy spotyka się podobne przyrządy o napędzie elektrycznym, zawierające bezstopniowe przekładnie olejowe i wałki krzywkowe. Paliwo rozpylane przez kontrolowany wtryskiwacz powinno być skierowane na odpowiedni ekran lub chwytane w pojemnik. Stół probierczy do kontroli i regulacji pomp wtryskowych jest to urządzenie o napędzie elektrycznym, wyposażone w bezstopniową skrzynkę przekładmową, aparaturę pomiarową (mensurki pomiarowe, licznik obrotów, obrotomierz, kątomierz itp.), uchwyty do mocowania pomp, przelaczniki oraz własna instalacje paliwowa. [patrz też: mycie podjazdów, wypożyczalnia samochodów, Wynajem autokarów ] Po zamocowaniu pompy wtryskowej i odpowietrzeniu układu, można zwykle: zmierzyć wydajności poszczególnych sekcji tłoczących pompy oraz przesunięcia fazowe początków lub końców wtryskiwania, sprawdzić ustawienie regulatora obrotów i samoczynnego przyspieszacza wtryskiwania, a ponadto wyznaczył podciśnienie, ciśnienie tłoczenia i wydajność pompy zasilającej przy dowolnej prędkości obrotowej. Często stół probierczy wyposaża się dodatkowo w przyrząd do kontroli wtryskiwaczy.
Wyposażenie do kontroli układów zapłonowych obejmuje rozmaite urządzenia i przyrządy diagnostyczne umożliwiające sprawdzenie działania (diagnostykę) układu zapłonowego bezpośrednio na samochodzie. Są to najczęściej oscylografy do diagnostyki całego układu zaplonowego, przyrządy do kontroli rozdzielaczy zapłonu i świec zapłonowych, przyrządy do sprawdzania ustawienia zapłonu, przyrządy do sprawdzania działania świec zapłonowych, cewek zapłonowych i wiele innych. [podobne: wynajem samochodów warszawa, alphabet otomoto, sabat lublin opony ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: alphabet otomoto koparki sabat lublin opony